Etter måneder i bønn, skimter vi et meget spennende tema for året: FUNDAMENT! Det skal handle MYE om Bibelen i 2025, for den har noe å si til alle generasjoner; den har relevans i alle situasjoner. Den gir substans i livet, stabile røtter, holder oss forankret. Den er vårt fundament.
Jesu krav for sant disippelskap er dette: «Dersom dere blir i mitt ord, da er dere i sannhet mine disipler» Joh 8, 31. Sammen og hver for oss skal vi være i Guds ord dette året, ikke bare for å få ny kunnskap, men for å forvandles til disipler!
Vi starter med begynnelsen og slutten- skapelsen og gjenkomsten, før vi i vår skal løfte fram noen av det gamle testamentets store forbilder. Til høsten blir det dypdykk i blant annet Romerbrevet, så her blir det mye solid kost å få!
Noen viktige oppstartdatoer:
05. jan: Visjonssøndag og søndagsskole
Bibelleseplanen starter opp igjen 6. januar. Meld deg på her..
Oppstart bønnemøter 07. januar
Oppstart ungdom: 11. januar
Oppstart barnearbeid: 13. januar
Oppstart senior: 16. januar (formiddagstreff)